Delka Teknik Beton Delme Hizmeti:


Delka Teknik, ağır betonarme, FBS, tuğla veya metal olmasına bakılmaksızın katı inşaat malzemelerinde karot ile delme de  profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Kullandığımız Hilti ekipmanı, 16 ila 600 mm çapında 5 metre derinliğe kadar beton delmeye olanak tanır. Beton Delme, çalışma koşullarına ve müşteri gereksinimlerine bağlı olarak kuru olabilir veya su içerebilir.

En yaygın beton delme , doğal olarak suyun kullanımı ile yapılmaktadır. Su, kronların elmas kısımlarını soğutur ve oluşan çamuru giderir.

Firmamız hem büyük inşaat alanlarında hem de projesi bitmiş yerleşime açık alanlarda da  hizmet vermektedir. Karot ile delik delme sırasında oluşan, çamurlu suları toplamak için su tutma halkaları ve endüstriyel elektrikli süpürgelerden yararlanıyoruz. Bu nedenle kullanılan alanda herhangi bir önlem almanıza gerek yoktur.

Her zaman müşterinin isteklerini profesyonel ekibimiz ile karşılamaya çalışıyoruz. Bizim için önemli olan işin boyutu değil müşterinin memnuniyetidir.

Saygılarımızla,

Karot ile beton delme hizmetiGelişmiş ülkelerde etkin bir biçimde kullanılan elmaslı delme kesme sistemi , duvar kesme, tel kesme, derz kesme ve karot makinesi ile kuru delik delme gibi işlemler için kullanılır. Türkiye’de, on  yıl öncesine kadar az kullanılan karot , eski yöntemlerin (ağır iş makineleri ile betonu kırma ,patlatma vb.)yerini almıştır.

Dünyanın en büyük inşaat makineleri üreten firmalarından edindiğimiz makinelerimiz yüksek verimliliği garanti eder ve gürültüyü , tozlanmayı en düşük seviyede tutar.

Karot, bina yapımındaki teknolojilerin ve tasarımların zamanlama açısından kısa sürede gerçekleşebilmesinde  ileriye dönük sağlam bir adımdır . Bu nedenle, karot ,betonarme yapılarda veya yeni inşaat- yapılarda vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Karot ile delik delmenin ana özelliği, işin her aşamasında su ile elmasları  soğutmak ve toz emisyonunu azaltmaktır. Su temini için manuel ya da elektrikli su tankı kullanılır. Karot ile delme işlemi bittikten sonra , müşterinin isteğine göre çamur atıklar özel elektrikli süpürge ile temizlenir.Karot ile delik delerken, makineden çıkan çamurlu suyun etrafa saçılmaması için makineye, özel su toplama halkaları takılır.
Karot ile kuru elmaslı delik delme işleminde, makineye özel toz çekme süpürgeleri bağlanır. Karot ile delik delme sistemi hassas ölçüde, daha hızlı ve daha düzgün işlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Kullanıma açık alanlarda karot işlemleri


Karot ile aspratör deliği, havalandırma kanalları, sonradan yapılan kalorifer hattı, ısıtma ya da kanalizasyon boruları kuru beton delme işlemleri gerçekleştirilir. Deliklerimiz prüzsüz ve düzgündür.

     

Karot delme işleminde kullanılan HILTI marka makinelerimiz endüstriyel elektrikli süpürgeler, duvar ve zeminde oluşan atıkları tamamen ortadan kaldırır. Karot ile delme işleminde çapı 16 ile 250 mm olan deliklerde su toplama halkaları kullanılır. Aynı sistem daha büyük çaplarda da kullanılabilir fakat zahmetli olur ve verimli değildir.

Vakumlu tezgah ile karot deliği açma;


Granit, mermer yada kalebodur yüzeylerde vakumlu karot tezgahı kullanılır. Bu tezgah , bağlama aşamasında yüzeye zarar vermez. Firmamız Delka Teknik , profesyonel ekibi ile birçok kez vakumlu tezgahta delikler delmiş ve deneyim kazanmıştır.

Karot ile delik delme işleminde vakumlu tazgah kullanılması binanın daha çabuk bitirilmesi konusunda önemli oranda zaman tasarrufu sağlayacaktır. Delka Teknik personeli yüksek performans gerektiren işlerde profesyonelliği ile delme hizmeti sunar. Uzman ekibimiz işlemleri dikkatli, titiz ve güvenilir bir şekilde yapmaktadır.

Karot (delme) ile neler yapılır?


Karot makinesiyle  derinliği 5 metreye kadar delik delinir. Bu nedenle aşağıdaki işlemleri rahatlıkla yapabilir;

 •        Kalorifer tesisati,
 •        Temiz – pis su tesisati,
 •        Baca Delikleri,
 •        Air-Condition delikleri,
 •        Mermer bloklarinda istenen çapta ki delikler,
 •        Çürütme yöntemi ile kuyu açilimlari,
 •        Asönsör delikleri vb. gibi yerlerde kullanabiliyoruz.

Ayrıca,

 •         İnşaat temellerinin kaldırılmasında
 •         Şaft açılımlarında
 •         Baraj inşaatlarındaki kesim ve açılımlarda
 •         Radye jeneral temeller
 •         Büyük beton kütlelerin kesimi
 •         Kule vinç sabitleme beton kütleleri
 •         Bina yıkımı geniş ölçekteki parapetler
 •         Kapı pencere şavt ve asansör klima vs hizmetlerinizide gerçekleştirebilir.

            

Demir donatılı veya donatısız beton yapılar ve beton kalınlığının 60 cm yi aşması durumunlarında beton kesme makineleri cevapsız kalmaktadır. Bu gibi durumlarda karot makinaları ile kolay sessiz ve güvenli bir şekilde kesilmesi istenilen beton zemin, çürütme yöntemi ile kesilmektedir.

Karot delmenin avantajları


İnşaat betonu ve yapım işlerinizde, beton delme konusunda sizlere büyük kolaylıklar getiren gerek zaman açısından ve gerekse fiyatı bakımından Tercih edilen karot sistemidir.

Geleneksel yöntemlerle beton delme işi ( kırıcı delicilerle ) çok fazla zaman almakta, kırma işlemi esnasında, betonda titreşim oluşmasından dolayı kılcal çatlaklar meydana gelmekte ve bu da betonun direncini ve kalitesini azaltmaktadır.

Çatlaklardan suyun, nemin ve oksijenin girmesiyle taşıyıcı demir sistemde korozyon meydana gelmektedir. Bu da yapının ömrünün çok kısalmasına sebep olmaktadır. Kırıcılarla yapılan delme esnasında çıkan demirlerin kesilmesi de hem problemdir hem de titreşimden dolayı demirin betondan ayrılması söz konusu olmaktadır, Kırıcılarla betondan Ø 10 cm.’lik bir borunun geçebilmesi için açılan delikler Ø 10 cm.’den her zaman büyük olacaktır. Oysa karot makineleri ile delik delmede Ø 50 mm – Ø 100 mm.’e kadar her çapta delik açılımı sağlanmasının yanı sıra, çok zahmetsiz, çok hızlı ve fiyatı ekonomiktir.

Hem giriş hem de işlenmiş yüzeyin çıkışında – karot delme işleminde ​​- mükemmel bir düz delik elde etmeniz gerekiyorsa , sorununuz için en iyi çözüm bizimle iletişime geçmektir!

Firmamız Delka Teknikt ağırlıklı olarak Kocaeli ve İstanbul ‘da karot hizmeti vermektedir , aynı zamanda uzman ekibimiz Türkiye geneline de karot işleri de yapmaktadır.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve teklif almak için bizimle iletişime geçiniz.