Duvar ve Yer Kesme İşlemleri


Delka Teknik Firmasının uzman ekibi, müşterilerine, 2016 yılından bu yana duvarların ve betonarme yapıların kontrollü bir şekilde kesilmesine yardımcı oluyorlar. Bu kısa süre zarfında, beton kesme alanında deneyim kazandık, aynı zamanda beton kesme işlerinde  de her türlü işleri yapabilen ekipler kurduk.

Yüksek kalitede beton kesme hizmetleri sunmak için, sadece Hilti ve Husqvarna gibi dünya liderlerinin profesyonel makineleri ile çalışıyoruz.

Bir yerleşim alanında ya da bitmiş projelerde ek olarak kapı ve pencere yeri açmaya karar verdiğinizde bizimle gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirsiniz. Her zaman müşterinin taleplerini göz önünde bulundururuz bizim için büyük ya da küçük iş yoktur.

Saygılarımızla,

 

Duvar Kesme Makinesi İle Beton Kesme


  

Son yıllarda betonarme binaların ve yapıların beton kesme makineleri ile yapılması Türkiye ‘deki şantiyelerde gittikçe yaygınlaşmaktadır. Duvar kesme makinesi  yardımıyla zor gözüken işlemler yapılmaktadır. Betonda çatlama olmaması için titreşimin olmaması, çevredeki diğer yapılara zarar vermemesi bu işin doğruluğu ve profesyonelliğini gösterir. Tel kesme işlemi, ağır inşaat ekipmanlarının ötesinde bir iş gerçekleştirmenize olanak tanır. Tel kesme ve duvar kesme makinelerinin bir özelliği, ağırlığı ve neredeyse hiç gürültü çıkarmamasıdır.  İnşaatta beton kesme işlemlerinde en iyi hizmeti sunma çabası içinde olan firmamız, müşteriye minimum maliyetle ve mümkün olan en kısa sürede iş yapma görevini kendimize görev belirlemektedir ve beton kesme alanındaki yenilikleri takip etmektedir.

 

İnşaatta ve rekonstrüksiyonda beton kesimi kapsamı:

  • Betonarme ve tuğladan yapılmış binaların ve yapıların kontrollü şekilde kesilmesi;
  • duvar ve tavanlarda yeni açılımların yapılması ve mevcut olanların genişletilmesi;
  • Çekiç ve ağır teçhizat kullanmadan inşaat hatalarının düzeltilmesi;
  • Kolonların, kirişlerin, çapraz çubukların, temellerin kesimi;
  • su altındaki kazıkları kesme çalışmaları;
  • Betonarme yapılmış zemin ve duvarların ergonomik hale getirilmesidir.

 

 

Yer Kesme Makinesi İle Beton Kesme


      

Yatay yüzeylerin kesilmesi için en yaygın makine, yer kesme makinesi olarak düşünülür. Döşeme parçalarının sökülmesi, genleşme derzlerinin açılması, kaldırımların yenilenmesi ve hava alanlarının ve pistlerinin çatlamasını önlemek için derz makinesi kullanılır. Başlıca avantajları, duvar kesme makinasında olduğu gibi, rayları sabitlemeye ihtiyaç duyulmaması sebebiyle daha hızlı çalışma yapılır.

Firmamız tarafından kullanılan makineler, 320mm kalınlığa kadar yatay zemin kesebilmektedir.Yer kesme makinesi kullanımı için 380 v- 15kw elektirik enerjisi ile kullanılan bir su kaynağı makinesi olmalıdır ya da su tankları tedarik edilmelidir.

Firmamızın çalışanları hem elektrikli hem de benzinli kesiciler kullanarak çok sayıda iş gerçekleştirmiştir. İşte bunlardan bazıları: zemin kesilmesi, merdiven ve asansör boşlukları kesimi, endüstriyel tesislerin zeminindeki deformeyi engelleyecek derz açımı,  boru ve elektrik hatları için kanal açılması için kullanılmaktadır.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve teklif almak için bizimle iletişime geçiniz.